Project number: 2022-1-PL01-KA210-SCH-0000081802

Project Acronym: SEL-for-LD

Projemizin ilk toplantısı 23-28 Ocak 2023 tarihleri arasında Adana, Türkiye’de gerçekleşti.

Çocuklarda Sosyal Duygusal Öğrenme Becerileri Öğretmen Eğitimi” Programında, Sosyal Duygusal Öğrenmenin tarihsel gelişimi ve 21. Yüzyıl becerilerindeki yeri, Duygusal Zeka teorisi ve sosyal duygusal öğrenmeye katkıları, Sosyal Duygusal Öğrenme Becerilerinde CASEL ve PATHS modelleri ile ilgili eğitim ve atölye çalışmaları vardı. Gaziantep ve Kapadokya kültürel miras gezileri ile eğitim başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır.

İkinci Hareketliliğimiz 29 Mayıs- 2 Haziran 2023 tarihleri arasında ev sahibi kurum “Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Opolskich, Strzelce‘de gerçekleşti.

Öğrencilerimize 21. yüzyıl becerilerinin anahtarı olarak kabul edilen sosyal ve duygusal öğrenme becerilerini geliştirme amacını taşıyan projenin Polonya teması “Sosyal Duygusal Öğrenmeye Dayalı Sanat Terapisi Uygulamaları” idi. Bu proje ile öğrencilerimizin sosyal-duygusal öğrenmenin beş temel yeterliliği olan tanıma, sorumlu olma, empati kurma, sorumlu kararlar verme ve ilişki kurma becerilerini geliştirmek, potansiyellerini ortaya çıkarmak hedeflenmiştir.

Dünya Çocuk Bayramını da içeren hareketlilikte, Resim, Müzik, Dans, Drama gibi sanat uygulamalarının eğitimdeki yeri ile ilgili atölye çalışmaları oldukça eğlenceli ve eğiticiydi. Okullarında büyük bir bahçeleri ve sanat odaları bulunan ev sahibi kurumumuza aktardıkları deneyim, misafirperverlikleri ve ufkumuzu açan çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Projenin üçüncü hareketliliği Kuzey İspanya’nın sakin bir balıkçı kasabası ola Castro Urdiales şehrinde gerçekleşti. Ev sahibi okul “CEIP Miguel Hernández” Sosyal Duygusal Öğrenmeye Dayalı ‘Dijital Oyun’ Uygulamaları teması ile birbirinden eğlenceli ve eğitici bir programla karşıladı bizi. Wordwall, Genial.ly, Quizizz ve Scratch programları ile farklı dersler bütünleştirildi, 2-3-4-5 ve 6. sınıflar bu bütünlüğün parçası oldular.

Escape Erasmus+
Names and Block Coding 1
Names and Block Coding 2
Names and Block Coding 3
Names and Block Coding 4
Names and Block Coding 5

15-21 Ekim 2023, Castro Urdiales
Linklerde İspanyol öğrencilerin Scratch uygulaması ile katılımcı öğretmenlerin İsimleri ile yaptıkları çalışmaları görebilirsiniz.
Kaçış odası günü öğrencileri bir zorlu bir görev bekliyordu. Sınıflarına bant çekilmiş, sınıf dağılmış, eşyaları karıştırılmıştı. Sınıfa girmeyi başardıklarında birden bire kapı kilitlendi. Artık anahtarı bulmaları için sınıfı düzenlemeleri ve onlara verilen görevleri yerine getirmeleri gerekiyorlardı. Acaba bunu başarabilecekler miydi?

The Key To The Strong Child: Social Emotional Learning projemizin dördüncü buluşması Romanya’da gerçekleşti!

Dördüncü buluşmada bir özel eğitim okulu olan Centrul Școlar De Educație Incluzivă Beclean’da misafir olduk. Bu buluşmanın ana konusu Sosyal Duygusal Öğrenmeye Dayalı ‘Rol Oynama’ Uygulamaları idi. Canlandırma yöntemi ile öğrencilerin sosyal hayata nasıl hazırlandıklarını -birlikte değerlendirme fırsatı bulduğumuz buluşma 8-12 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşti.