Derneğimizde hayat boyu öğrenme şiarıyla yola çıktık. Bu yüzden küçük yaş gruplarından yetişkinlere her türlü eğitim alanında var olmaya çalışıyoruz. Derneğimizde yürütülen faaliyetleri aşağıda görebilirsiniz.

STEAM EĞİTİM

Yenilikçi Eğitim Derneği bünyesinde kurulan STEM Çocuk Atölyesi başarıyla tamamlandı. Derneğimizin atölyesinde düzenlenen 6-10 yaş çocuklara hitap eden STEAM atölyesi derneğimizin üyesi ve Fizik öğretmeni Ayşegül Yıldırım Benli tarafından gerçekleştirildi. STEM temelli eğitimle çocukların fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarındaki bilişsel gelişimlerini artırmayı ve edindikleri becerileri günlük yaşamlarında kullanmalarını hedefleniyor.

ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ

Yenilikçi Eğittim Derneği okul öncesinden ortaokula her kademeden öğrencimizi zekâ oyunlarıyla buluşturmak amacıyla ortaokul ve ilkokul öğrencisi çocuklarımızı Mangala ve Sudoku atölyelerinde buluşturdu. Derneğimizin üyesi ve aynı zamanda sınıf öretmeni olan Ercan Sumsal liderliğinde Sudoku ve Mangala oyunları çocuklarımıza öğretildi ve müsabakalar yapıldı.

PROJE YAZMA ATÖLYESİ

Yenilikçi Eğitim Derneği bünyesinde düzenlenen Erasmus+ Avrupa Birliği projeleri yazma atölyesi derneğimizin üyesi ve aynı zamanda deneyimli bir proje koordinatörü ve Almanca öğretmeni olan Sebla Döner ve Bilişim Tek. Öğretmeni üyemiz Gülşen Kaya Gümüş tarafından verildi. AB projelerinde, proje desteği isterken dikkat etmeniz gereken hususların neler olduğunu, başvuru dokümanlarının ana başlıkları,bir proje başvurusu yaparken proje yazımında hangi ana bölümlerin olduğu ve bu ana bölümleri doldururken nelere dikkat edilmesi gerektiği atölyemizde sunulmuştur.